ייצוג אנשי ציבור

מאז ימי הרפובליקה הרומאית העתיקה חשופים אנשי ציבור לתביעות משפטיות בשיעורים גבוהים בהרבה מחלקם היחסי באוכלוסייה. הרומאים פתרו את הבעיה הזו בהענקת חסינות גורפת לאנשי ציבור כל זמן שהם כיהנו בתפקיד, אצלנו הפטנט הזה לא קיים. אפילו כשמדובר בחברי כנסת שנהנים מחסינות על פי חוק, הרבה פעמים החסינות לא עומדת במבחן המציאות וקורסת אל מול לחץ תקשורתי ופוליטי. 

חלק ניכר מהתביעות שמוגשות כלפי אנשי ציבור הן 'תביעות השתקה' שמטרתן האמיתית היא להניא איש ציבור מלנקוט בקו פעולה מסוים. מהצד השני, פעמים רבות מועלות כנגד אנשי ציבור טענות שעשויות להיחשב כדיבה ולעיתים כדי לשמור על שמם הטוב הם נדרשים בעצמם להגיש תביעות דיבה. מכאן, שייצוג אנשי ציבור הינה משימה שמוטב שמי שיעסוק בה יהיה משרד עורכי דין שלב עיסוקו בדיני לשון הרע. 

משרד עו"ד דיני לשון הרע
עיסוק בדיני לשון הרע הוא עיסוק משפטי מורכב הדורש ניסיון וכישורים ייחודיים. בשונה מתחומי משפט אחרים לשון הרע הוא תחום בו הגבולות בין 'מותר' ל'אסור' לא תמיד ברורים. הרשתות החברתיות כמו פייסבוק או טוויטר העצימו את אזורי החיכוך ובהרבה מקרים החוק מפגר בהרבה אחר הטכנולוגיה ומייצר 'בורות' משפטיים שאפשר ליפול בהם ו'הזדמנויות' משפטיות שאפשר לנצל. רק משרד עורכי דין שזה תחום התמחותו העיקרי, כמו למשל משרד עורכי הדין  'פדרבוש בן סימון' ידע לנהל בהצלחה תיק של לשון הרע ולהוביל את הלקוח לחוף מבטחים.

ההתמחות של עורכת הדין טלי בן סימון בדיני לשון הרע סייעה להפוך אותה לכתובת מתבקשת עבור אנשי ציבור וגופים ציבוריים הזקוקים לסעד משפטי. אבל חשוב לציין, מלבד התמחות בלשון ותביעות השתקה יש תכונות נוספות שעורך דין שמתמחה בייצוג אנשי ציבור נדרש להן. 

הרבה יותר מעורך דין
חלק מהארסנל המקצועי והתכונות האישיות הדרושים לעורך דין שעוסק בייצוג אנשי ציבור ובייצוג גופים ציבוריים, חורג מכישורים משפטיים דוגמת חריפות משפטית, ידע רחב או יכולת ליטיגציה. כמו שציינו, כשמדובר באנשי ציבור המאבק המשפטי הוא הרבה פעמים כסות למשהו אחר כמו מאבק פוליטי או מלחמה על אינטרס כלכלי. כדי לייצג איש ציבור או בעת ייצוג גוף ציבורי עורך הדין חייב להבין את מפת האינטרסים המלאה – מאחר והתפקיד שלו עשוי לחרוג מייצוג משפטי גרידא, ועליו לגלות פעמים רבות גם כישורים של יועץ אסטרטגי.

פן נוסף בהתנהלות השוטפת של עורך דין שעוסק בליווי וייצוג של אנשי ציבור ובייצוג גופים ציבוריים קשור בהתנהלות מול התקשורת. מטבעם, תיקים משפטיים בהם מעורבים אנשי ציבור מושכים כיסוי תקשורתי. עורך הדין צריך להיות ער לזה ולקחת את זה בחשבון. עורכי הדין הטובים שמשחקים במגרש הזה יודעים לרתום את התקשורת לטובת הלקוחות שלהם ושולטים לחלוטין גם בתחום ייעוץ התקשורת.
 

לכל המבקש
לשאול, להתעניין ולהתייעץ:


ייעוץ ראשוני יעשה ללא התחייבות.
רצוי להצטייד במסמכים ולהעבירם אלינו לעיון טרם פנייה למתן חוות דעת ראשונית
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin
03-648-83-84

​office@tfbs-law.co.il

רחוב עזה 52, תל אביב-יפו
print2, print, printer

חייגו 072-33-80-892
או כתבו אלינו