קו התפר שבין ביקורת לבין הוצאת דיבה הוא לא אחת חמקמק, אבל דבר אחד ברור- מי שהוצאה דיבתו מרגיש ויודע. אין פגיעה קשה וכואבת כמו פגיעה בשמו הטוב של אדם.

באותה מידה שמילים יכולות לבנות, יכולות מילים להוריד לטמיון מוניטין ציבורי/ עסקי/ אישי של אדם שנבנה לאורך שנים. מאידך- לא אחת, מנוצלות תביעות דיבה כתביעות "השתקה" שכל מטרתן היא פגיעה בחופש הביטוי. אם פעם היכולת לפרסם באמצעי התקשורת הייתה שמורה לעיתונאים בלבד, הרי שכיום כל אחד מאיתנו שיש לו גישה למחשב או למכשיר טלפון נייד ואינטרנט זמין, מחזיק באופן פוטנציאלי יותר כוח פרסום מאשר היה אי פעם לכל עיתונאי ובצדו סיכון גדול לאין שיעור מזה שהיה לאלה.

פרסומים באינטרנט וברשתות החברתיות הם "מסוכנים" יותר, בכל מה שקשור לתביעות דיבה, שכן מדובר בפרסומים הנצפים בכל מקום ומכול מקום ובפרסומים המגיעים בפרקי זמן קצרים מאוד למספר גדול מאוד של אנשים, באופן בלתי נשלט. היקף הנזק הנגרם מסוג כזה של פרסומים גדול לאין ערוך מכל אמצעי תקשרת אחר.
 

דיני תקשורת


למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בתחום תביעות דיבה בייצוג תובעים ונתבעים, עיתונאים אנשי ציבור ואנשים פרטיים. המשרד עוסק בייעוץ שוטף לגופים ציבוריים ודוברים מסוגים שונים בקשר שלהם עם אמצעי התקשורת המסקרים אותם, וכן בייעוץ מקדים לעיתונים, עיתונאים, בלוגרים,  סופרים,  תסריטאים וכיו"ב. נשמח לעזור גם לכם.

לפסקי דין לדוגמא בהליכים בהם ייצג המשרד, לחץ כאן >
 

לכל המבקש
לשאול, להתעניין ולהתייעץ:


ייעוץ ראשוני יעשה ללא התחייבות.
רצוי להצטייד במסמכים ולהעבירם אלינו לעיון טרם פנייה למתן חוות דעת ראשונית
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin
03-648-83-84

​office@tfbs-law.co.il

רחוב עזה 52, תל אביב-יפו
print2, print, printer

חייגו 072-33-80-892
או כתבו אלינו