בכתב התביעה נטען כי הודעות בדבר עליית הפוסטים האמורים לדף פייסבוק אחר, הגיעו מחשבון הדואר האלקטרוני של התובע, וכי הודעות אלה המועברות על ידי חברת פייסבוק אינן ניתנות לזיוף. הנתבע הכחיש בכתב הגנתו כי עשה שימוש בפרופיל הפיקטיבי וגרס כי משהו "פרץ" את חשבון הפייסבוק, ועשה את הפרסומים כדי לפגוע בו, או גנב את מכשיר הטלפון הנייד שלו ועשה באמצעותו שימוש בפרופיל זה, וכי רק בשל כך הופיעו הודעות על הפרסומים מחשבון הדואר שלו.

בית המשפט בחן את טענותיו של הנתבע, דחה אותן ופסק כי המדובר ב"תזה מופרכת ממש", ו"בלתי סבירה".

בית המשפט בחן את טענתו של הנתבע בדבר "תיאוריות קשר" שנקשרה כנגדו כדי לפגוע בו ובסיכויו להיבחר ודחה אותה תוך שקבע כי: "כאמור נדרשת גם מידה של הגיון בכל תיאורית קשר". בפסק הדין מסר ברור ולפיו: "דמו של איש ציבור אינו סמוק יותר או פחות מזה של נפגע אחר. אולם הפגיעה בו יכולה להיות קשה וחמורה יותר באופן ממשי ביחס לאדם אחר בסיטואציה של פרסומים משמיצים דומים, דווקא לאור מעמדו הציבורי". בית המשפט סבר כי תוכן הפרסומים שעשה הנתבע באמצעות הפרופיל הבדוי היה חמור ופסק לנתבע סכום חסר תקדים של 180,000 ש"ח. זאת, בצירוף 20,000 ש"ח הוצאות משפט ובצירוף החזר אגרה בסך 12,500 ש"ח.

לקריאת הכתבה בדה מרקר >
 

לשון הרע בפייסבוק

גם מי שפועל באמצעות פרופיל פייסבוק בו הוא עושה שימוש בזהות בדויה, יחויב בלשון הרע אם תוכח זהותו האמיתית

ת.א (שלום חי') 22956-09-13, שמעון לנקרי נ' יוסף חדד (כב' הש' פרידמן), 13 ביולי 2017.

בית משפט השלום בחיפה קיבל תביעה בעילת לשון הרע שהוגשה על ידי לקוח משרדנו - ראש עיריית עכו, כנגד מי שהתמודד מול בבחירות למועצת העיר. 

התביעה הוגשה בגין שורה של פרסומים בפייסבוק (פוסטים), שפורסמו במשך שלושה חודשים במהלך מערכת הבחירות לראשות ולמועצת העיר, מפרופיל פיקטיבי תחת שם בדוי. בפוסטים  יוחסה לתובע התנהגות מינית עבריינית ובכלל זאת הטרדות מיניות של עובדות עירייה ונשים אחרות, וכן ייחוס מסירת מידע כוזב למשטרת ישראל.
 

לכל המבקש
לשאול, להתעניין ולהתייעץ:


ייעוץ ראשוני יעשה ללא התחייבות.
רצוי להצטייד במסמכים ולהעבירם אלינו לעיון טרם פנייה למתן חוות דעת ראשונית
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin
03-648-83-84

​office@tfbs-law.co.il

רחוב עזה 52, תל אביב-יפו
print2, print, printer

חייגו 072-33-80-892
או כתבו אלינו