לטענת הנתבע - מנהל בית הספר, מדובר היה בפרובוקציה מתוכננת, על רקע חילוקי דעות בין השניים, במסגרתה עשה התובע שימוש חסר תם לב ומיותר בתפקידו כיו"ר ארגון המורים, באופן שסיכן את ביטחונם של ילדי בית הספר וחשפה הנתבע, כמי שנושא באחריות לשלומם, לסיכון בו לא מוכן היה לשאת.         

מצב זה הוציא את הנתבע מכליו ובמסגרת הוויכוח שהתנהל, הוא הטיח בתובע דברים קשים, שלטענת התובע עלו כדי דיבתו, ולפיכך תבע בגינם.    

בנסיבות אלה פסק בית הדין לעבודה כי לא היה מקום להגשת התביעה ודחה אותה. זאת, שעה שקבע כי יו"ר ארגון המורים הביא את הוצאת דיבתו על עצמו:     
      
"התגובות של התובע כפי שהובאו בפנינו ודרישתו הדווקנית לקיים את אסיפת ההסברה דווקא בשעה 08:30 מפאת נוחיותו האישית, לרבות העובדה כי ידע שהנתבע מתנגד למועד הנ"ל לפחות בבוקרו של היום, כאשר מדובר באסיפה בלתי דחופה וחוסר הרצון למצוא פתרון לקיום האסיפה בשעה מאוחרת יותר או אולי אפילו ביום אחר. כל אלה הביאו להתדרדרות המצב ולחילופי הדברים הקשים בין השניים". ...   
    
לאור האמור לעיל פסק בית הדין כי: "גם אם השכיל התובע להוכיח כי הנתבע אמר לתובע את האמירות נשוא כתב התביעה, לא הוכח כי מדובר באמירות שיש להכיר בהם כאמירות העולות כדי לשון הרע"... וכי:  "גם אם הייתה מתקבלת גרסת התובע כי מדובר באמירות שיש להכיר בהן כפרסום המהווה לשון הרע, אין ספק כי  מסקנתנו שהתנהלותו של התובע הן כמורה ולמותר לציין כיו"ר ארגון המורים היא זו שגרמה להתדרדרות העניינים ולאמירות נשוא כתב התביעה, היה בה כדי להשפיע בצורה מכרעת על שעור הסעד שהיה נקבע על ידי בית הדין".
 

לשון הרע בתגובה להתגרות

כאשר תובע מביא על עצמו דברי דיבה בכך שהוא יוצר פרובוקציה, תדחה תביעתו.

ס"ע (שלום ב"ש) 6427-09-10, ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים ובמכללות ואח' נ' שלום סואן (כב' הש' הופמן), 21 בפברואר 2013

נדחתה תביעה בעילת לשון הרע, שהוגשה ע"י יו"ר ארגון המורים כנגד לקוח משרדנו - מנהל של בית ספר בו מלמד יו"ר ארגון המורים, כמורה.         

התביעה הוגשה בגין דברים שהוחלפו בין השניים במסגרת וויכוח קולני שהתפתח בינהם, אגב החלטתו של יו"ר הארגון להשבית את בית הספר לצורך קיום "אסיפת הסברה" של ארגון המורים,  בשעה 08:30 בבוקר, בה אמורים 500 תלמידי בית הספר להתחיל יום הלימודים.
 

לכל המבקש
לשאול, להתעניין ולהתייעץ:


ייעוץ ראשוני יעשה ללא התחייבות.
רצוי להצטייד במסמכים ולהעבירם אלינו לעיון טרם פנייה למתן חוות דעת ראשונית
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin
03-648-83-84

​office@tfbs-law.co.il

רחוב עזה 52, תל אביב-יפו
print2, print, printer

חייגו 072-33-80-892
או כתבו אלינו