בפסק הדין קובע בית המשפט את הברור מכל: "לית מאן דפליג כי המייחס עבֵרה פלילית לאדם באוזני מוקיריו ועמיתיו לעבודה, כפי שנעשה לתובעת במקרה שלפנינו, מוציא את דיבתו רעה".           
בית המשפט קבע כי לא היה להאשמות כל שחר: "לאחר בחינת חומר הראיות, והסרטון בפרט, אני קובעת כי לנתבעת לא היה שמץ ראיה שבהתבסס עליו ניתן לטפול על התובעת האשמה חמורה כלֿֿ כך. האשמתה בגנבת ציוד וסודות מסחריים בפרהסיה, באוזני עמיתיה הכפופים לנתבעת, הייתה קלוטה מן האוויר ולא הייתה יותר מהבל פה". בית המשפט קבע חד משמעית כי אף הנתבעת עצמה לא האמינה במה שהאשימה את התובעת: "הנתבעת הגדילה לעשות כאשר בשיחה, המוקדמת מבין השתיים, האשימה את התובעת בגניבה מייד לאחר שהודיעה לה כי היא יכולה לחזור לעבודה ללא כל בעיה... הדעת והשכל הישר נותנים שאילו סברה באמת ובתמים כי בגנבת עסקינן, לא הייתה מעלה הצעה כזאת שניות ספורות קודם לכן".    

בית המשפט דחה את התביעה וחייב את הנתבעת בפיצויים בסך -.80,000 ש"ח וב -.25,000 ש"ח הוצאות משפט ואלה הצטרפו לפיצויי הפיטורין בצירוף פיצויי הלנת שכר, ששילמה הנתבעת לתובעת,  במסגרת תביעה מתאימה שהוגשה לבית הדין לעבודה.
 

לשון הרע ויחסי עבודה

מעצבת שהוציאה דיבת תופרת שעבדה אצלה וביקשה בדרך זו להימנע מתשלום פיצויי פיטורין לעובדת לעת פרישתה, חוייבה בפיצויים.

ת.א (שלום ת"א) 13432/08, מרים ספקטורמן נ' גלית לוי (כב' הש' שושנה אלמגור) 6 ביוני 2010

לקוחת משרדנו- תופרת שעבדה אצל מעצבת שמלות כלה ידועה כרוקמת וכמעטרת שמלות כלה במשך שבע שנים, הגיעה לגיל פרישה. עם הגיעה לגיל זה, בקשה אותה עובדת לפרוש לגמלאות ולקבל את הפיצויים המגיעים לה, אגב פרישתה.        

מעסיקתה שניסתה, ללא הצלחה, למנוע את פרישתה, החליטה לנקום בה בדרך שגם תפטור אותה מתשלום פיצויי פרישה.         

היא כינסה את עובדי ועובדות החברה, תפלה על התובעת האשמה בגניבה של חומרים וטיוטות עיצובים ואיימה עליה כי תפנה למשטרת ישראל עם המידע האמור. על האשמה זו חזרה בפני התובעת ובן זוגה, בשיחת בירור שאלה יזמו עימה. באותה שיחה מסרה להם הנתבעת כי היא צילמה את התובעת גונבת ביום עבודתה האחרון בחברה, וכי ב"צילום רואים הכול".    
 

לכל המבקש
לשאול, להתעניין ולהתייעץ:


ייעוץ ראשוני יעשה ללא התחייבות.
רצוי להצטייד במסמכים ולהעבירם אלינו לעיון טרם פנייה למתן חוות דעת ראשונית
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin
03-648-83-84

​office@tfbs-law.co.il

רחוב עזה 52, תל אביב-יפו
print2, print, printer

חייגו 072-33-80-892
או כתבו אלינו