פרסום דיבה

פרסום דיבה מוגדר בחוק בהגדרה כוללת ורחבה וכולל כל פרסום, מכל מן וסוג שהוא, שעלול לפגוע באדם בשמו במשרתו במשלח ידו וכיו"ב. כדי לתבוע תביעת דיבה, אין החוק מחייב הוכחת פגיעה, ודי בכך שפרסום דיבה "עלול " היה לפגוע בנפגע, והגיע לאדם אחד או יותר פרט לנפגע.

הגדרת פרסום דיבה בחוק היא הגדרה רחבה מאוד. למעשה כל מה שאינו דבר ברכה או מחמאה עלול לפול בגדר פרסום דיבה. עיתים נעשה הדבר בכוונת מכוון ועיתים כפועל יוצא של טעות מצערת.

התפר שבין פרסום ביקורת לבין פרסום דיבה הוא לא אחת חמקמק, אבל דבר אחד ברור- מי שהוצאה דיבתו מרגיש ויודע. אין פגיעה קשה וכואבת כמו פגיעה מפרסום דיבה הפוגע בשמו הטוב של אדם. בכוחו פרסום דיבה להוריד לטמיון מוניטין ציבורי/ עסקי/ אישי של אדם שנבנה לאורך שנים.

אם פעם היכולת לפרסם באמצעי התקשורת הייתה שמורה לעיתונאים בלבד, הרי שכיום כל אחד מאיתנו שיש לו גישה למחשב או למכשיר טלפון נייד ואינטרנט זמין, מחזיק באופן פוטנציאלי יותר כוח פרסום מאשר היה אי פעם לכל עיתונאי ומצד שני סיכון גדול לאין שיעור מזה לפרסם פרסום דיבה, או להיפגע מפרסום דיבה.

פרסום דיבה באינטרנט וברשתות החברתיות הוא מסוכן יותר, שכן מדובר בפרסום דיבה הנצפה בכל מקום ומכול מקום ובפרסום המגיעים בפרקי זמן קצרים מאוד למספר גדול מאוד של אנשים, באופן בלתי נשלט. היקף הנזק הנגרם מסוג כזה של פרסום דיבה הוא גדול יותר לאין ערוך מכל פרסום דיבה אחר.

אם פגעת או נתבעת בקשר עם פרסום דיבה, צור/י קשר עם משרדנו. נשמח לעזור.
 

לכל המבקש
לשאול, להתעניין ולהתייעץ:


ייעוץ ראשוני יעשה ללא התחייבות.
רצוי להצטייד במסמכים ולהעבירם אלינו לעיון טרם פנייה למתן חוות דעת ראשונית
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
location4, location, map, marker, pin
03-648-83-84

​office@tfbs-law.co.il

רחוב עזה 52, תל אביב-יפו
print2, print, printer

חייגו 072-33-80-892
או כתבו אלינו